De verkoop voor het WK voor clubteams deze zomer in Amerika loopt voor geen meter en dat is nu eens niet de schuld van Donald Trump. Ook zonder invoerheffingen zijn de kaartjes niet aan de straatstenen te slijten.
De FIFA wil nu toeschouwers lokken door de kaartverkoop voor dit toernooi te koppelen aan die van het reguliere WK voor landenteams, dat volgend jaar ook in Amerika wordt gehouden. Een voorbeeld: als u 200 kaartjes voor de wedstrijd Al Ain – Ursel Red Diamonds koopt, heeft u recht op het kopen van twee finale kaartjes voor het WK voor landenteams. Daar zijn liefhebbers genoeg voor; dat wil zeggen: er zijn voldoende kopers, maar dat zijn niet vanzelfsprekend ook kijkers. Normaal is het “Kijken, kijken; niet kopen”, maar hier dreigt het “Kopen, kopen maar niet kijken” te worden… De FIFA heeft namelijk als verplichting gesteld dat je als koper ook zelf de wedstrijden moet bekijken, ook al is de ene wedstrijd in Miami en de andere in Atlanta. En de logische vraag voor veel miljonairs zal zijn: Hoe kom ik hier onderuit?
Zij zullen proberen om de kaartjes bij opbod te verkopen: wie wil er voor 10 dollar naar de wedstrijd, wie voor 20 dollar etc. Voor 50 dollar moeten er toch mensen te vinden zijn die zo’n 2 uur in het stadion willen zitten; bij verlenging krijgen ze uiteraard extra uitbetaald.
Dan kunnen we ook uitrekenen wat die twee WK finaletickets kosten:
⁃ 2 x 1.000 dollar voor de kaartjes van het WK voor clubteams = $ 2000
⁃ 40 procent invoerheffing van oom Donald erbij = $ 800
⁃ $ 1.000 voor de reclamecampagne om liefhebbers te vinden voor deze
kaartjes (met geld toe)
⁃ 200 x 50 dollar om de kaartjes voor het WK voor clubteams kwijt te raken =
$ 10000
⁃ $ 5000 voor het beveiligingsbureau dat ervoor moet zorgen dat de kopers
van de kaartjes ook daadwerkelijk de wedstrijden bezoeken
⁃ $ 500 voor Gianni (vrij ‘infantiel’ als je dacht dat dit bij de prijs in zat…)
⁃ $ 700 onvoorziene kosten voor als je toch een keer zelf een wedstrijd moet
bezoeken
We komen dan op bijna $ 10.000 dollar voor een kaartje voor de WK-finale: je moet er wat voor doen, maar in deze wereld is ook echt alles te koop (behalve Boerenverstand natuurlijk…)